REFERANSLARIMIZ

Türk kültürüne hizmet etmek amacı ile kurulmuş olan HARMAN KULTUR VE FESTIVAL ORGANİZASYON Sosyal, Kültürel etkinliklerle amacına uygun faaliyetlerle çalışmalarını sürdürmektedir. 1987 yılından bu yana birçok uluslararası festivallerde başarı sağlamıştır. 1996 yılında İngiltere de dünya dördüncülüğü, 1998 yılında Fransa da en iyi kostüm ve sunu ödülü, 2000 yılında İtalya da 38 ülke arasında otantik dalda dünya şampiyonluğu, 2002 yılında Macaristan festivalinde festival birinciliği, 2006 yılında  İngiltere de çocuk grubunda otantik dalda dünya üçüncüsü olup uluslararası platformda ülkemizin adını duyurma olanağı sağlamıştır. Turkiyede bircok kurum ile Uluslararsi festivaller, Otel org, dans seminerleri yerli ve yabanci konuklara dans konserleri, fuarlarda Turkiye yi tanitici programlar Turk haftasi ve gunleri ve yurt disinda da Turkiyeyi tanitici tum aktiviteleri profosyonel kadrosu ile yapmaktadir.

YURT İÇİ PROFESYONEL AKTİVİTELERİMİZ

Turkiyenin tum bolgelerinde 1992 yilindan bu yana otellerde Turk haftasi, Turk gunu, Osmanli saray eglenceleri, Halk muzigi, Fasil muzigi , Sira gecesi organizasyonlari, kina, nisan, dugun muzik ve halk muzigi org. acilis ve ozel programlarda, yurt disindan gelen yabanci konuklara fuarlara Turkiye yi tanitici muzik ve dans organizasyonlari yapmaktadir. Otantik, modern tarzda danslar, ritim org, ciftetelli ve oryantal danslari seminerleri ve gosterileri yapmaktayiz. Karma muzik gruplari, sadece bayan dans ve muzik gruplari,TV programlari ve klip cekimlerinde dans org yapmaktayiz.

YURT İÇİ YABANCI PROFESYONEL AKTİVİTELERİMİZ

1992 NORVEC gemisi Turkiye tanitimi dans ve muzik gosterileri ve Turk dans semineri, Turkiyede yasayan yabanci ve konsolosluklara Turk dansi ogretimi, 1996-98-2003-2005 Istanbula gelen turist gruplarina Turk dans ciftetelli ve oryantal DANS SEMINERI , 2002-2003-2005 NORVEC Oslo dan gelen dans gruplarina bir hafta Turk danslari semineri ve Istanbul turu gezileri, Yabanci turistik gemilerde turk dansi muzigi ve oryantal dans gosterileri,2006 ISRAIL dans gruplarina 3 gunluk Turk dansi, oryantal, ciftetelli ve Istanbul turu org. : 1992 yilindan bu yana Belediyeler ve Ozel okullara uluslar arasi cocuk, genc, ve buyuk folklor festivalleri organizasyonu yapmaktayiz. Her yil 6-8 belediye ile yaklasik 35-40 ulke davet ederek foklor ve kultur festivalleri yapmaktayiz.

ORGANİZASYON YAPTIĞIMIZ BELEDİYELER VE KURUMLAR

1992-2016 : Adana Karatas BLD, Altınoluk BLD, Arsuz BLD, Antakya BLD, Beykoz BLD, Catalca BLD, Canakkale BLD, Eregli BLD, Eyup BLD, Gaziantep BLD, Iskenderun BLD, Kadıköy BLD, Kilis BLD, Kutahya BLD, Kars BLD, Maltepe BLD, Side BLD, Sarıgazi BLD, Taşdelen BLD, Trabzon Besik Duzu BLD, Usküdar BLD, Zeytinburnu BLD. Tarsus Amerikan koleji, O.Cavusoglu koleji, G.Antep seckin koleji, Kadikoy Halil Turkkan ilk.ogr.

YURT DIŞI PROFESYONEL AKTİVİTELERİMİZ

 HARMAN KULTUR EGITIM BILIM VE SPOR ORG. Yurt dısında birçok ülkede TURK GECELERI, TURK HAFTALARI gerçekleştirmiştir. Turkiyede ve yurt dısında SPOR ORGANIZASYONLARI yapmaktadır. ULUSLARARSI KORO MUZIK FESTIVAL ve yarışmaları yapmaktadır. Yurt dısında BILIMGEZILERI EGITIM PROGRAMLARI MATEMATIK VE FIZIK BILIM GEZILERI yapmaktadır.

1992 BIRLESIK ARAP EMIRLIKLERI, Abudabi Bahreyn, Kuveyt Turk haftasi ( Turk yemekleri, Kostum defilesi, Sanat muzigi ve Halk oyunlari) : 1994 FRANSA   ( Metz )  Turk folkloru ve Oryantal Dans Semineri : 1995 U.S.A    New York, Boston, Washington Türk Günü ozel konserleri  :  1995 HOLLANDA ( Amsterdam ) Müzik ve Dans gunu ve semineri : 1996-98 USA New York Turk gunu yuruyusu Halk oyunlari org:, 2002 Kore Futbol dunya kupasi Busan Paradise hotel Turk haftasi (Turk yemekleri , turk muzik ve danslari ) 2004  MALTA Turizm fuari Turkiye tanitim dans ve muzik. 2005 FRANSA bordo turk gunu muzik org. : 2004 -2005-2006-2007  FRANSA IMPERIAL hotel Turk haftasi ( Turk yemekleri, nargile gozleme, defile, Turk muzigi ve danslari) 1996 yilindan bu yana her yil 5-6 grup ile  dernekler, kulupler, okullarin halk oyunlari ve kulturel gruplarini yurt disindaki folklor festivallerine  ve koro muzik  spor ve bilim turlarına goturerek Turkiyenin tanitimini yapmaktayiz.

 KATILDIGIMIZ YURTDISI FESTIVALLERIMIZ VE SPOR BILIM TURLARIMIZ   (okullar - kurumlar)

www.youtube.com/harmanfolk   www.facebook.com/harmanfolklor.genclikkulubu 

Rasimpasa Mahallesi Macit Erbudak Sokak 34/1 Kadikoy - Istanbul - TURKEY
Tel : + 90 216 346 13 54    -   Fax : + 90 216 346 13 08
www.harmanfolk.com  -  harman@harmanfolk.com