harman@harmanfolk.com
+90 (532) 274 79 73

Halk Oyunları

HARMAN FOLKLOR KULUBU ( MALTEPE HARMAN DANS VE MUZIK KULUBU ) 1987 yılından bu yana Türkiye de ve yurtdışında uluslararası Folklor – Müzik- Dans ve birçok aktiviteler yapan bir kültür organizasyonudur. Ülkemizde birçok uluslararası organizasyonlar yaparak yurt dışından her yıl ülkemize yaklaşık 250 müzisyen-dansçı ve öğrencileri davet edip aktiviteler yoluyla ülkemizin tanıtımını yapmaktadır. 1994 yılından bu yana Avrupa, Asya ve Amerika’da toplam 72 amatör, profesyonel, Türk gecesi, Türk haftası ve uluslararası folklor festivalleri düzenlemiştir. Her yıl yurtdısındakı festivallere gruplarımız ile katılmaktayız. GELIN OGRENIN DUNYA YI BIZIMLE GEZIN SON UC YILDIR KATILDIGIMIZ FESTIVALLER : ( MAKEDONYA SICILYA FRANSA SPANYA TAYWAN MALEZYA TAYLAND PANAMA KUBA RUSYA -YAKUTISTAN).

Amacımız; Türk halk oyunlarını ve gelenek göreneklerimizi gelecek nesillere aktarmak ve folklorumuzun kaybolasını önlemektir.

Türk halk oyunları, müzikleri ve kostümlerinin yöresel farklılıklarını araştırmak ve kurslar aracılığı ile gençlerimize öğretmektir.

Grup Dersleri:

 • Halay
 • Horon
 • Zeybek
 • Karşılamalar
 • Ankara Misket Seymen Oyunları
 • Roman Oryantal
 • Birebir Özel Dersler Düğün Dansları

  Halk Oyunlarının Faydası:
  Başlamak ve yaparken eğlenmek için yaş sınırının olmadığı dans sayesinde vücudunuzu ve zihninizi daha sağlıklı hale getirmek sizin elinizde. Hem halk oyunları öğrenip hem de dans sayesinde vücudunuz hareket eder ve daha sağlıklı hale gelir. Fazlasıyla dinamik türlerinin yanı sıra hafif tempolu bir yürüyüş kadar sakin türleri de olan dansta ne kadar hareket edeceğinizi belirlemek sadece sizin elinizde. Tıpkı sporda olduğu gibi dansta da vücut yağ yakar, enerji depolar ve esneklik kazanır. Dans sırasında salgılanan hormonlar sayesinde zihniniz de rahatlar ve tüm negatif enerjilerden kurtulup stresten uzaklaşırsınız.